Sami Kurteshin e zë në befasi marrëveshja VV-PDK në Gjilan: E paskan bo a?

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka komentuar marrëveshjen e LVV-së me PDK-në për të qeverisur në qytetin e Gjilanit.

Kurteshi lajmin për këtë lidhje të koalicionit thotë se po e dëgjon nga mediat.

“Po a me PDK-në e paskan bo a? Shumë mirë, prej juve po dëgjoj”, ka thënë ai përderisa ka shtuar se nuk ndodhet në Kosovë.

Kurteshi për “Gazeta Blic”, ka thënë se koalicioni në Gjilan nuk ka mundur të arrihet me parti të tjera duke përmendur këtu edhe Listën Serbe pasi që, sipas tij, ata kanë vetëm një këshilltar komunal.

Kurteshi ka pasur edhe një vlerësim për këtë marrëveshje të lidhur ndërmjet VV e PDK në Gjilan.

“Më mirë me partitë shqiptare sesa me listën serbe. PDK, LDK, AAK, kushdo qoftë”, ka thënë ai.

Ai nuk ka dashur të komentoj më shumë për akuzat që ka bërë VV e ai personalisht ndaj PDK-së në të kaluarën.

“ Qomi 10 pyetje me email të përgjigjem edhe për këto ama tash mos ma ndërro temën …”,ka shtuar Kurteshi.

Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës, sot kanë arritur marrëveshje për të bashkëqeverisur në komunën e Gjilanit.

Të fundit

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...

Lajme të tjera