“Qysh nuk dole me mu, femrat japin pare me dalë me mu”, 33-vjeçarja nga Diaspora flet sërish, jep detaje për rastin me Fehim Halitin

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Ditën e djeshme, 33-vjeçarja nga Diaspora, Teuta Gashi ka akuzuar dentistin Fehim Haliti se e ka ngacmuar seksualisht në ordinancën e tij “Dent Fix” në Prishtinë.

E njëjta pretendon se ka shkuar për kontrollë të dhëmbëve, derisa sipas saj herën e dytë kur ka shkuar në ordinancë dentisti kosovar ka filluar me ngacmime ndaj saj, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

E njëjta e ftuar në emisionin “Gjesi” në T7, ka thënë se në fillim nuk e ka marrë shumë seriozisht, derisa tregon se ai fillimisht i ka thënë “Bukuroshe”, “Ma jep Snapchatin”, etj.

33-vjeçarja ka treguar se i ka bisedat e ruajtura me të, por që ajo thotë se disa fjalë nga biseda ai i ka fshirë.

Teuta Gashi thotë se i ka shkaktuar dëmtim shumë të madh.

“Më ka shkaktuar dëmtim shumë të madh, e kam pasur veç një dhëmbë të sëmurë, e mi ka sëmurë të gjithë, më është dashur t’i heqë 6 dhëmbë, me i zëvendësu me implante. Edhe këta që i kam, nuk janë të fortë”, thotë ajo, derisa shpjegon se ka 3 vite që merret me dhëmbë dhe çdo të martë vizitohet tek dentisti i saj.

Gashi ka treguar se paratë Fehim Haliti ia ka kthyer të gjitha.

“1 javë para akt-padisë ai më ka premtuar se ka me mi kthy pagesat komplet se është gabimi i tij”, thotë Teuta Gashi.

“Unë me avokatin tim, Kastriot Feka kemi hapur gjyq, dhe prokurori pa më pyetur mua, e ka hedhur poshtë lëndën, derisa dëshmi ka pas, pasi e kam raportin gjerman që për shkak të tij janë shkaktuar dëme të mëdhaja. Tani kemi edhe tjetrën padi, por që jemi në pritje”, ka thënë ajo.

33-vjeçarja ka treguar se në dy dhëmbët e fundit kur kishte për t’ia vënë dentisti Fehim Haliti i ka thënë: “Teuta mi ke humbur mendët, kam harruar me përdor cement”, derisa shton se më pas i ka thënë thjesht po të ngacmoj.

Ajo tregon se më vonë kur ka pasur dhimbje, e ka telefonuar, derisa pretendon se ai i ka thënë “Ah të paska marrë malli për mua”, derisa shton se ai ka ardhur edhe në Zvicër dhe i ka thënë që du me të taku edhe me t’i pa dhëmbët.

“Kur kam shkuar në Kosovë, ai nuk ka qenë në klinikë, nuk e di nëse ka qenë Londër ose Holandë, edhe më ka thirr me numër edhe më ka thënë “qysh nuk dole me mu, femrat japin pare me dalë me mu, e nëse don me ardh, hajde këtu e t’i pagujë unë krejt. Aty kom shpërthy, i kam thënë gjithçka, kom me i thirr mediat, a je normal, e kështu…”, thotë Teuta Gashi, derisa shton se ai i ka thënë të mos e marr për keq këtë pasi sipas saj ai ka thënë se po bëhesh më e mirë kur po bëhesh nervoze.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera