Qingja, hella derri e alkool në orar pune – Menaxhmenti i ri i Postës me shpenzime marramendëse

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Menaxhmenti i ri i Postës së Kosovës duket se nuk do të ketë mungesë të shpenzimeve të luksit në drekime e darkime përkundër që është emëruar nga një Qeveri si ajo e Kurtit, që thirret në masa kursimi.

Në bazë të të dhënave nga një faturë e lëshuar nga Soma në Gërmi, del se menaxhmenti nuk ka kursyer paratë e popullit.

Aty shihet se është porositur “kingj në furrë” që ka kushtuar 15 euro. Pastaj, gjatë orarit të punës del se ka pasur porosi edhe të tri venave të kuqe, që kanë kushtuar 30 euro.

Po ashtu, ka pasur porosi edhe të venës së bardhë, dhe birra, përcjell Periskopi.

Në këto porosi shihen edhe hella të derrit, tavë elbasani, ullinj berati, rollate viçi etj.

E gjithë kjo porosi që përfshin edhe pije të shumta alkooli ka ndodhur gjatë orarit të punës.

Për më shumë, shihni faturat në fjalë.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera