Punë e kryer: Arian Tahiri do të jetë nënkryetar i Komunës së Mitrovicës

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Njeriu më i besuar i kryetarit të ri Bedri Hamza, Arian Tahiri, do të jetë i dyti i  Komunës së Mitrovicës.

“Jepi zë” ka mësuar nga burime të sigurta se Hamza ka zgjedhur ta ketë afër bartësin e listës edhe në qeverisje.

Arian Tahiri mësohet se do të japë dorëheqje nga pozita e asamblistit sapo të marrë detyrën e nënkryetarit, duke hapur vendin kështu për një tjetër anëtar në asamble.

Ndërkohë, mësohet se Bedri Hamza ka vendosur edhe për emrat që do të drejtojnë dikasteret kryesore në Komunë.

Sic mësohet, disa nga emrat e vendosur në drejtori do të jenë edhe jashtë partisë fituese të zgjedhjeve.

Ndryshe, Bedri Hamza do ta marrë detyrën më 1 dhjetor, pasi këtë ditë mbahet seanca e parë ku do të betohen asamblistët dhe vetë kryetari.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera