Publikohet lista me 50 deputetët e ardhshëm të VV-së, 3 janë nga Mitrovica

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lëvizja Vetëvendosje fitoi bindshëm në zgjedhjet e 14 shkurtit, ku në listën e saj ishte edhe “Lista Vjosa” me disa kandidatë për deputetë.

Sipas të dhënave të para, ku ende nuk janë numëruar votat e diasporës, Vetëvendosja ka arritur t’i sigurojë 56 ulëse, të cilat mund të rriten me votat e diasporës.

Mediat kanë publikuar emrat 50 deputetëve qe do ta perfaqësojnë Lëvizjen Vetëvendosje në kuvend. Edhe gjashtë sosh kanë mbetur në diskutim:

Lista:

Vjosa Osmani
Glauk Konjufca
Vasfije Krasniqi
Avni Dehari
Arben Vitia
Donika Gërvalla
Shqipe Selimi
Liburn Aliu
Hekuran Murati
Armend Muja
Arjeta Fejza
Labinotë Demi-Murtezi
Arbëria Nagavci
Haxhi Avdyli
Artan Abrashi
Fatmire Kollçaku
Mimoza Kusari Lila
Enver Haliti
Haki Abazi
Xhelal Sveçla
Saranda Bogujevci
Faton Peci
Fitore Pacolli
Hajrullah Çeku
Doarsa Kica Xhelili
Fitim Uka
Fitim Haziri
Arbër Rexhaj
Rozeta Hajdari
Alban Hyseni
Arbëreshë Hyseni Kryeziu
Dimal Basha
Valon Ramadani
Albana Morina Xharra
Agon Batusha
Gazmend Gjyshinca
Mefail Bajqinovci
Adriana Matoshi
Hysen Durmishi
Eman Rrahmani
Drita Millaku
Adnan Rrustemi
Vendenis Lahu
Mimoza Shala
Mentor Arifaj
Salih Zyba
Avni Zogiani
Shqipe Metaj-Isufi
Leonora Svarça
Driton Hyseni
Tinka Kurti

- Advertisement -

Të fundit

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të...

Jep dorëheqje ministrja e LDK-së, Hykmete Bajrami

Hykmete Bajrami është liruar nga detyra e ministres së Financave. Vetë Bajrami e ka konfirmuar dorëheqjen nga posti i ministres, por ka mohuar se ka...

2 çanta plot me para u sekuestruan në shtëpitë e zyrtarëve të Ministrisë

Policia e Kosovës në mëngjesin e sotëm zhvilloi një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Aty janë arrestuar katër zyrtarë të...

Lajme të tjera