Prindon Sadriu kërkoi para nga shteti edhe për naftë, me arsyetimin “deri të gjejë banesë me qira”

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Prindon Sadriu, diplomati kosovar që është edhe burri i presidentes Vjosa Osmani, javën e kaluar u bë temë pasi kërkoi rimbursim nga shteti për rreth 400 euro për harxhimet e ilaçeve të Covid-it.

Nga shumë qytetarët u tall një gjë e tillë, duke ditur se ai kishte të ardhura personale mbi 30 mijë euro e po aq të gruas, shkruan “Jepi zë”.

Sidoqoftë, ai vet u arsyetua për këtë duke thënë se është ligjore. Ndër të tjera, ai ka sulmuar mediat.

Ndërkohë, një dokument tjetër është publikuar dhe protagonist ka njeriun e njëjtë, Prindon Sadriu. Gjatë vitit të kaluar ai kishte udhëtuar Prishtinë-Shkup, ku shërbente si diplomat i lartë.

Në dokument është kërkesa e Sadriut, e cila është përcjell nga një zyrtare e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë.

Kërkimi i parave për naftë, bëhej me arsyetimin gjoja Sadriu ende nuk ka gjetur banesë dhe kjo gjë kërkon kohë.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Lajme të tjera