Prindërit e gjimnazistëve mitrovicas shqetësohen pas tërmetit, i kanë fëmijët në Durrës

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Prindërit e gjimnazistëve mitrovicas janë në frikë pas raportimeve për tërmetin e fortë që goditi Shqipërinë, përkatesisht Durrësin, e që u ndje edhe në Kosovë.


Disa prindër kanë lutur “Jepi zë” që t’ju ndihmojë në komunikim me Drejtorinë e Arsimit dhe Gjimnazin “Frang Bardhi”, për të marrë ndonjë informacion zyrtar rreth vendosjes së tyre dhe sigurisë në atë vend.

Ndërkohë, Komuna deri tani nuk është deklaruar për këtë gjë, ani pse atje ndodhet një numër i madh nxënësish.

Ndryshe, sipas prindërve, fëmijët e tyre janë lajmëruar që janë mirë, mirëpo ata prapë vazhdojnë të jenë të shqetësuar, për shkak se janë paralajmëruar dridhje të tjera.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera