Politika e kap edhe shkollën “Musa Hoti”, asamblisti I.T nga VV-ja bëhet drejtor

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Përveç në rënien ekonomike, Pandemia si duket ka ndikuar edhe në uljen e çmimit të pazareve politike.


Asamblisti i VV-së që nga audienca e “Jepi zë” njihet si I.T, është “shitur lirë” pasi, për një votë të Këshillit të partisë, pranoi detyrën e drejtorit të shkollës.

I pispillosur dhe me një veshje me farmera poshtë e lartë që më shumë iu shkon nxënësve të shkollës që ai drejton, I.T u shfaq ditë më parë si U.d i drejtorit të Musa Hotit.

Ai nisi detyrën me izë nga lartë, duke marrë në drejtim një shkollë me nam në qytet.

Pazari u realizua për votën që ka I.T në Këshill të partisë, organ ky që vendos për kandidaturën për kryetar.

E me këtë rast, ka vazhduar kapja e shkollave me militantë partiakë nga qeverisja e VV-së në Mitrovicë.

Ndonëse në planprogramin e partisë arsimi zë vend të veçantë dhe flitet për reformë, politizimi i Musa Hotit ndodhi sikur në kohën që VV-ja e quante “koha e PDK-së”.

Sidoqoftë, katrahura në arsim nuk daton rishtazi në Mitrovicë, pasi thuajse çdo konkurs ka dështuar së fundmi dhe ka disa gjoba për shkelje ligjore.

Duhet theksuar se para disa ditësh u shkarkua drejtori i Arsimit Ismet Ferizi, dhe në vend të tij u emërua Skënder Avdiu, njeriu që udhëhoqi me shkollën “Musa Hoti” deri para disa ditësh.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera