Policia arrestoi 4 të rinj për grafitet feministe në Mitrovicë

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Policia e Mitrovicës shpeshherë “mbyll sytë” para rrahjeve e gjuajtjeve me armë duke mos arritur të kap të dyshuarit, ndërkohë që u tregua shumë vigjilente dhe zbuloi kush shkruajti muralet në qytet para disa ditësh.


Ata kanë arrestuar dhe shoqëruar katër persona në Stacionin Policor Jugu, si të dyshuar për shkrimin e grafiteve nëpër qytet, shkruan “Jepi zë”.

Ndaj tyre, siç mëson gazeta, është iniciuar rast i kategorizuar si “Prishje e Rendit dhe Qetësisë Publike”. Këtë gjë e ka konfirmuar për “Jepi zë”, zëdhënësi Avni Zahiti.

“Me datën 25.04.2021, në Mitrovicë, është iniciuar një rast Prishje  e Rendit dhe Qetësisë Publike “PRQP’.Në cilësi  të të dyshuarave janë intervistuar katër persona, pasi të njëjtit  në orët  e pasdites së datës 25 prill 2021,  në disa lokacione/ objekte në qytet kanë shkruar grafitë”, ka thënë Zahiti.

Ndërkohë, gazeta ka mësuar që nga personat e arrestuar, një është burrë ndërsa tri të tjera janë gra. Ata janë mbajtur 6 orë në Stacionin Policor.

Sidoqoftë, para disa ditësh u vendosën disa grafite feministe në qytet, që shkaktuan mjaft shumë polemika./Jepize.com

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera