Polici i ri mitrovicas që shpëtoi të plagosurin në rrugë, nderohet me mirënjohje

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Muaj më parë një qytetar i Mitrovicës me gjestin që kishte bërë ia shpëtoi jetën një njeriut.


Florim Ahmeti kishte rastisur në një burrë të plagosur me gjashtë plumba në Vaganicë, të cilin pastaj e kishte marrë dhe e kishte dërguar në spital, shkruan “Jepi zë”.

I plagosuri ishte në gjendje të rëndë dhe mjekët kishin thënë se ai kishte shpëtuar vetëm falë djaloshit mitrovicas i cili e kishte dërguar me kohë në spital.

“Nëse ky person do të vonohej vetëm edhe një minutë më shumë, vështirë se do të vinte i gjallë pasi kishte humbur shumë gjak” i ka thënë mjeku Florim Ahmetit, i cili e shoqëroi të plagosurin në spitalin e Mitrovicës.

E për këtë gjest që kishte bërë Florimi asokohe sot është shpërblyer me mirënjohje nga Akademia e Kosovës për Siguri Publike.

Këtë e ka bërë të ditur vetë djaloshi i ri, i cili shumë shpejt do ta veshë edhe uniformën e Policisë së Kosovës.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera