Po vjen vala e virusit: Qindra mitrovicas duke pritur për test të COVID-it, oborri i stërmbushur

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Numri i të infektuarve me COVID në Kosovë po rritet përditë, e po ashtu edhe në Mitrovicë, ku vetëm sot ishin 20.


Ndërkohë, testet po vazhdojnë çdo ditë të kryejnë teste në oborrin e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, shkruan “Jepi zë”.

Nga disa pamje që ka siguruar gazeta, para pak minutash radha e qytetarëve që prisnin për test, ishte e gjatë.

Ndërkohë, qytetarët shpesh ankohen për kushtet e pritjes tek oborri i Institutit, pasi testet akoma bëhen në një tendë në oborr.

Ndryshe, numri i të testuarve në Mitrovicë është rritur, dhe qytetarët po mund ta bëjnë testin edhe për nevoja procedurale si udhëtimi.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera