Po “thyhet” greva, edhe një shkollë nis mësimin

Zëri qytetar

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

Prindërit e nxënësve në shkollën “Pavarësia” në Prishtinë kanë njoftuar se nga e hëna do dërgojnë fëmijët e tyre në shkollë dhe se nëse është nevoja, vetë si prindër do të mësojnë fëmijët e tyre.

“Shkolla “Pavarësia” është e mbingarkuar dhe mësimi duhet të rifilloj sa më shpejtë. E njoftojmë drejtorin e shkollës “Pavarësia”, se me datën 19 shtator të gjithë do t’i sjellim fëmijët në shkollë, askush nuk mund të ia mohoj fëmijëve qëndrimin në banka shkollore sepse ne paguajmë taksa  në vazhdimësi”, thuhet në njoftimin e organizatorit Liridon Berisha.

Berisha ka hartuar një plan për mbajtjen e mësimit, si vijon:

Respektimi i orarit të cilin e ka caktuar shkolla,
Në klasë te qëndrojnë prindërit me rende nga e hëna deri të premten (koordinoheni në grupet tuaja)
Siguria në klasë, nëse mësuesja mungon, atëherë prindërit te zhvillojnë orët me libra sipas renditjes,
Detyrat e shtëpisë secila klasë mund t’i dërgojë në Viber , në grupet e klasës,
Lëndët: si fokus javor, të jenë Gjuha dhe Matematika , Leximi, etj…
“Në rast se organet drejtuese te shkollës pengojnë nxënësit dhe prindërit, do te organizojmë një protestë dhe do të kërkojmë intervenimin e organeve shtetërore të Republikës së Kosovës”, thuhet në fund të njoftimit.

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajme të tjera