Përflitet shkarkimi i 3 ministrave të Qeverisë Hoti

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Tre ministra të Qeverisë së Kosovës nuk i kanë punët mirë, pasi mund të shkarkohen së shpejti.


Kështu raportojnë disa media, duke u thirrur në burime të afërta me zyrën e kryeministrit Avdullah Hoti, transmeton “jepi zë”.

Ministrat që po flitet se do të shkarkohen, janë zv/kryeministri dhe ministri në detyrë i Pushtetit Lokal, Goran Rakiq, ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi dhe ministri në detyrë për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtiq.

Ndërkohë, zyrtarisht nga zyra e Avdullah Hotit e kanë mohuar një zhvillim të tillë. Zëdhënsja e Qeverisë, Antigona Baxhaku, ka thënë se kjo nuk është e vërtetë.

“Nuk është informacion i vërtetë”, ka thënë Baxhaku për Express.

Sidoqoftë, dyshohet se këto shkarkime lidhen me ndikim të Beogradit në Qeverinë e Kosovës.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera