Për shkak të punësimeve në Teatër, Albin Kurti nuk pranoi ta takonte Faruk Mujkën në Mitrovicë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Një konkurs për disa vende pune në Teatrin e Mitrovicës, ka nxjerrur në pah skandalin më të madh të kohëve të fundit në këtë qytet, i cili tani po shkakton efekte brenda VV-së.


Pikërisht për skandalin që e zbuloi “Jepi zë”, Albin Kurti nuk e takoi sot kryetarin e degës së VV-së në Mitrovicë, Faruk Mujkën. Kurti takoi vetëm kandidatin për Mitrovicë të Veriut dhe anëtarë më të thjesht të Jugut.

Sic mëson gazeta, arsye pse Faruk Mujka nuk pati mundësi ta takonte Albin Kurtin, ishte punësimi i të rejës dhe gjashtë militantëve partiakë.

Këtë gjë e thonë disa burime brenda partisë, e po ashtu konfirmohet edhe nga pamjet e dala nga vizita e Kurtit në Mitrovicë. Ai shihet vetëm me anëtarë të tjerë të partisë, sic nuk ndodhte kohë më parë kur Kurti vizitonte Mitrovicën.

Sidoqoftë, gazeta ka mësuar se skandali me punësime ka shkaktuar irritim të Qendrës, të cilët kanë shprehur indinjatën me degën e VV-së në Mitrovicë.

Për ta kujtuar, aktivistë të VV-së, nga pozita me kontrata mbi vepër, janë rehatuar në pozita të përhershme në Teatrin e Mitrovicës. “Jepi zë” ka siguruar listën e të pranuarve në këtë konkurs, ku rezulton se u rehatua edhe e reja e nënkryetarit Faruk Mujka, Elda Ahmeti-Mujka.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera