Peja bojkoton zyrtarisht gjysëmfinalen ndaj Trepçës: Nuk udhëtojmë fare!

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Klubi i basketbollit Peja, ka njoftuar sot se kanë marrë vendim për anulimin e ndeshjes së katërt gjysmëfinale kundër Trepçës.

Ky vendim vjen si pasojë e vendimeve të rënda nga Federata e Basketbollit e Kosovës.

Peja është dënuar dje nga FBK-ja me 7 mijë euro dhe dy ndeshje pa praninë shikuesve, vendim ky i cili nuk është pritur aspak mirë nga drejtuesit e ekipit pejan.

Drejtori sportiv i klubit, Arbër Elshani, ka njoftuar se nuk do ta zhvillojnë ndeshjen të enjten.

“Tashme është pothuajse zyrtare. Ne nuk do të luajmë të enjten. Konsekuencat do të ju tregojmë më vonë. Të gjitha të argumentuara”, ka shkruar Elshani.

Peja është dënuar si pasojë e: “sjellje josportive, ofendimeve ne baza nacionale ndaj lojtarve te ekipes musafire. Hudhje te gjesendeve te forta. Hudhje te petardeve-fishekzjareve. Hyrja e personave jo zyrtare ne fushe me perpjekje te realizimit te sulmit fizik”, sipas FBK-së.

Të fundit

Lajme të tjera