Pas 6 ditësh, Ujësjellësi ia rikthen ujin Vushtrrisë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Pas disa ditë mungesë të ujit në Komunën e Vushtrrisë, sot në mbrëmje është rikthyer furnzimi.


Mirëpo, ujë do të ketë vetëm deri nesër, pasi do të intervenohet në rregullimin e një prishje. Ujësjellësi ka propozuar qytetarëve që të rezervojnë ujë.

Njoftimi i plotë nga Ujësjellësi?

Ne keto ore te mbremjes eshte rikthyer furnizimi me uje te pijes per te gjitha lagjet permbi magjistrale perpos rruges “2 Maji”.
Kjo eshte nje zgjidhje e perkoheshme pasi qe neser do te nderprehet uji prap ne menyre qe problemi te sanohet ne teresi.
Per sonte u propozojme qe te rezervoni sasi te nevojshme te ujit per diten e neserme kur edhe do te vazhdojne punimet.
U urojme nje mbremje te kendeshme!

Gjithe te mirat!

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera