Pas 10 vitesh, pastrohet dhe renovohet oborri i një prej shkollave më të mëdha në Mitrovicë

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Pas 10 vitesh, pastrohet dhe renovohet oborri i një prej shkollave më të mëdha në Mitrovicë.Shkolla “Abdullah Shabani” është një prej shkollave më kualitative, por që shquhet edhe për numrin e madh të nxënësve.

Mirëpo, oborri i saj ishte në një gjendje të rëndë.

Së fundmi, siç njofton shkolla, ky oborr është pastruar dhe ka nisur të renovohet.

Postimi i plotë:

Hapësira mbrapa shkollës sonë është pastruar me eskavator. Kjo hapësirë për herë të fundit ishte pastruar para 10 vitesh.

Ka filluar rregullimi i fushës së sportit.

Shkolla jonë ka funksionuar në këtë fushë në kushte aspak te përshtatshme ndonëse rezultatet e larta në disiplina sportive asnjëherë nuk kanë munguar.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera