Olluri: Pse bëhet i mirë Agim Bahtiri veç pse është në VV

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Gazetari Parim Olluri ka pyetur pse duhet t’i kërkohet kryetarit të ri të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqit, që të distancohet prej figurave të vjetra të partisë.

Duke folur për reformimin e partive, Olluri ka thënë se edhe Kryeministri Albin Kurti, që tash është në pushtet, vazhdon të marrë vota me kryetarin e Mitrovicës, Agim Bahtirit. Sipas gazetarit, Bahtiri nuk ka ndonjë dallim me ish-kryetarin e kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakun.

Pse duhet me i thanë Memlit, mos gabo me u taku, mos e ruaj votën me Sami Lushtakun. Pse nuk duhet me i thanë kurrgjë Albin Kurtit që merr vota me Agim Bahtirin? Pse bëhet i mirë Agim Bahtiri veç pse është në VV. Çka ka dallim Agim Bahtiri prej Sami Lushtaku?”, ka thënë Olluri në Pressing.

Gazetaei Olluri ka folur për gjendjen e Partisë Demokratike të Kosovës dhe portretimi i kësaj partie me figura të luftës.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera