Një rus i vjedhë kosovarit targat në Shëngjin

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Në Shëngjin ka ndodhur një vjedhje e pazakontë. Qytetarit nga Kosova i janë vjedhur targat nga një rus 37 vjeçar me inicialet I.K, shkruan Jepi Zë.

Policia e Shqipërisë njoftoi se ka kontrolluar banesën ku qytetari rus po pushonte dhe pasi ka gjetur, ka sekuestruar dy targat e automjetit, si dhe një dorezë metalike që mund të përdoret edhe si armë e ftohtë.

Shtetasi rus është proceduar penalisht nga hetuesit e Komisariatit të Lezhës ndërsa Prokuroria do ndërmarrë veprime të mëtejshme për të kuptuar kontekstin, rrethanat dhe arsyet e vjedhjes së pazakontë.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera