Një ditë para Referendumit serb, Njësitë Speciale zbarkojnë në Mitrovicë

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Forca të shumta të Njësive Speciale të Policisë së Kosovës, janë vendosur në Mitrovicë.

Ata janë parë teksa kalojnë nëpër qendër të qytetit pasditën e sotme, shkruan “Jepi zë”.

E ky shtim i forcave policore, lidhet me zhvillimet rreth Referendumit në Serbi, i cili u kërkua të mbahet në Kosovë.

Klikoni KËTU për ta parë videon

Qeveria e Kosovës nuk e ka lejuar këtë gjë, ani pse iu kërkuar nga të gjitha shtetet e QUINT-it.

Ndërkohë mbrëmë, Policia arrestoi një zyrtar serb për zgjedhje dhe tre shoferë, të cilët provuan të fusnin material për Referendumin e nesërm.

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera