Nga ulësja e Armend Mujës, vjen mesazhi: Jo Agim Bahtirit kryetar, Mitrovica meriton më mirë

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Dilema se kush do të kandidojë për kryetar të Mitrovicës nga VV-ja, po vazhdon ende. Dy kandidaturat më të mundshme janë kryetari aktual Agim Bahtiri dhe deputeti Armend Muja.

Bahtiri tashmë ka aplikuar për kandidat për të parin e Mitrovicës, ndërsa Muja ende jo, ani pse ka afat vetëm deri sot në ora 17:00, shkruan “Jepi zë”.

E njëri nga bashkëpunëtorët më të afërt të Mujës, sociologu Ramadan Beshiri, ditë më parë përmes një fotgrafie nga Kuvendi i Kosovës kishte shpalosur një mesazh ku shkruan “Mitrovica meriton më mirë”, ndërsa sot është shpalosur mesazhi tjetër “:Jo Agim Bahtirit kryetar”.

Ky mesazh përveç që shpreh pakënaqësinë e tij për udhëheqjen aktuale, mund të merret edhe si sinjal për një kandidaturë të mundshme të Armend Mujës për kryetar të Mitrovicës.

Madje, ky mesazh vije pikërisht nga ulësja e Armend Mujës në Kuvendin e Kosovës.

Ndryshe, sot do të dihen kandidaturat e VV-së për Mitrovicën, e ditëve në vijim pritet zyrtarizimi i kandidatëve nga partitë e tjera.

Të fundit

Lajme të tjera