Nga ulësja e Armend Mujës, vjen mesazhi: Jo Agim Bahtirit kryetar, Mitrovica meriton më mirë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Dilema se kush do të kandidojë për kryetar të Mitrovicës nga VV-ja, po vazhdon ende. Dy kandidaturat më të mundshme janë kryetari aktual Agim Bahtiri dhe deputeti Armend Muja.

Bahtiri tashmë ka aplikuar për kandidat për të parin e Mitrovicës, ndërsa Muja ende jo, ani pse ka afat vetëm deri sot në ora 17:00, shkruan “Jepi zë”.

E njëri nga bashkëpunëtorët më të afërt të Mujës, sociologu Ramadan Beshiri, ditë më parë përmes një fotgrafie nga Kuvendi i Kosovës kishte shpalosur një mesazh ku shkruan “Mitrovica meriton më mirë”, ndërsa sot është shpalosur mesazhi tjetër “:Jo Agim Bahtirit kryetar”.

Ky mesazh përveç që shpreh pakënaqësinë e tij për udhëheqjen aktuale, mund të merret edhe si sinjal për një kandidaturë të mundshme të Armend Mujës për kryetar të Mitrovicës.

Madje, ky mesazh vije pikërisht nga ulësja e Armend Mujës në Kuvendin e Kosovës.

Ndryshe, sot do të dihen kandidaturat e VV-së për Mitrovicën, e ditëve në vijim pritet zyrtarizimi i kandidatëve nga partitë e tjera.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera