Në Mitrovicë dhe Vushtrri do të ketë sot ndërprerje të rrymës

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Këto janë vendet ku do të ketë sot ndërprerje të rrymësKompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

Ky është orari sipas rajoneve të Kosovës:

Mitrovicë

TS 110/10kV Mitrovica 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Iber Lepenci (kodi: 70000012) nga ora 10:00 deri 14:00

Vendet:. Rrugët: Agim Çavdërbasha (njëpjesë), Blerim Durmishi (njëpjesë), Dëshmorët e Kombit (njëpjesë), Driton Veliu (njëpjesë), Hetem Voca (njëpjesë), Hoxhë Hasan Tasimi (njëpjesë), Nora Kelmendi (njëpjesë), Magjistralja e Adriatikut (njëpjesë), Fadil Franca, Gavaz Bajgora (njëpjesë), Qlirimi (njëpjesë), Sylë Vokshi, Ulqinit (njëpjesë), Xheladin Kutllovci (njëpjesë) si dhe vendet: Shipol, Zhabarë, Zhabarë i Epërm, ZHabarë i Poshtëm dhe Lushtë.

Arsyeja : Kontrollimi shtimi vajit neper TS terhiqja perqusve Ndrrimi kabllit TM Zhabar

Prishtinë

TS 35/10(20) kV Mazgit do të ndërprehet:

Dalja 10kV Plemetin (kodi: 15019003) nga ora 10:00 deri 15:00

Vendet: Plemetin, Hamidi, Bivolak, Gllavotin, Bivolak, Strovc, Zhilivodë, Bequk, Millosheve (nje pjese) .

Të fundit

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...

Lajme të tjera