Në fillim i dha leje, më pas Komuna e Xhafer Tahirit ia ndali punimet pemëshitësit në Vushtrri – ai harxhoi mijëra euro

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Skaj rrugës magjistrale Vushtrri-Prishtinë, Fitim Pllana shet pemë dhe perime që prej vitesh. Aty ndalen qindra klientë cdo ditë, duke e bërë atë pikë të njohur në qytet.

Por, Fitim Pllana tani ka kritika të mëdha për pushtetin komunal në Vushtrri dhe kryetarin e saj, Xhafer Tahirin.

Pllana po akuzon Komunën e Vushtrrisë se i dha leje për ta ndërtuar një objekt në atë pjesë ku do të shiste pemë, e pak kohë më pas iu ndaluan punimet.

Vetë Pllana ka thënë se Komuna e ka lejuar të ndërtojë, duke potencuar se zyrtarët e Drejtorisë së udhëhequr nga Adnan Lahu, edhe e kishin matur parcelën.

E disa muaj më pas, Fitim Pllanës i shkoi një letër, ku iu tha se nuk mund të vazhdojë punimët, ani pse ai kishte harxhuar mijëra euro në investime. Kjo gjë, e ka shtyrë Pllanën që të reagojë ashpër, duke thënë se pasuria e tij po varroset.

“Krimi ekonomik në qytetin e Vushtrrisë ka emër: Qeveria komunale. S’po mundem, pa shkuajt kur po e shoh që pasurija ime është varrosur”, ka shkruar Pllana në Facebook.

Së fundmi, i njëjti ka dhënë një mesazh në profilin e tij, ku lë të kuptohet se po thumbon udhëheqësinë komunale duke thënë se “nuk nënshtrohem asnjëherë”.

“Do punoj gjithnjë dhe s’do nënshtrohem asnjëherë, kur pa u ndal, as kur bën vapë, acar-borë, sikurse, sot me shi, asnjëherë nuk do lejoj të nëpërkëmbem nga askush, asnjëherë nuk mund të pajtohem me padrejtësit, asesi, nuk më lejon karakteri-ndërgjegjja ime që duke e dëmtuar ndonjëri të fitoj Unë, të ndjehem krenar!”, ka shkruar ai.

Ndër të tjera, Pllana ka potencuar se në Komunë e kanë “qortuar” për publikimet kritike që ka shkruar në Facebook. Për këtë, ai i ka shkruar personalisht edhe drejtorit.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera