Moti në Kosovë, meterologu tregon parashikimin për muajin shkurt

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Temperatura të ulëta do të mbizotërojnë në vendin tonë.

Besim Aliu nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka folur për motin gjatë kësaj periudhe si dhe parashikimet për ditët në vazhdim.

Sipas parashikimeve të Aliut, temperaturat këtë vit do të jenë më të ulëta sesa vitin e kaluar.

“Janari ka qenë me shumë reshje vitin e kaluar, por mendoj se temperaturat do të jenë më të ulëta se sa vitin e kaluar. Vitin e kaluar e patëm minus 16 në Kamenicë, ne vende tjera ka pasur minus 14 deri minus 9, sivjet besoj se do të shkojnë më pak”, shpjegoi Aliu për RTV21.

Ndërsa a do të jetë muaji Shkurt më i ftohtë, ashtu siç ndodhi vitin që lamë pas, tregon Besim Aliu.

“Ftoftë e kemi pasur me 14 shkurt, pikërisht kur kishim zgjedhjet, temperatura -16 gradë janë regjistruar në Kamenicë, ka qenë temperatura më e ulët në gjithë Kosovën. Kujtoj se temperatura të ulta në vlera dy shifrore do të kemi sërish, por se sa do të jenë ato ne sërish pas datës 15 janar do të prononcohemi me një parashikim të ri”, shtoi ai.

Të fundit

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...

Lajme të tjera