Momenti kur policët detyrohen të hyjnë në një barnatore pas sulmit nga protestuesit serbë

Zëri qytetar

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

 

Policia e Kosovës ka kryer sot aksion kundër kontrabandës në katër komuna të Kosovës, përfshirë edhe Mitrovicën Veriore.

Atje policia ka hasur në rezistencë të banorëve serbë të cilët kanë protestuar kundër aksionit të policisë.

Në disa pamje të publikuara në rrjetet sociale, shihet edhe momenti kur protestuesit serbë gjuajnë me gjësende ndaj pjesëtarëve të policisë, teksa këta të fundit ishin duke kryer aksion në një barnatore lokale.

Pas sulmit, pjesëtarët policorë janë detyruar të hyjnë sërish brenda në barnatore.

Credits: Kontakt Plus

Të fundit

Lajme të tjera