Mjeku kujdestar: Festoni me kujdes, rastet e lëndimet serioze kanë filluar

Publikuar më:

Doktor Korab Berisha Kirurg Plastik Rekonstruktiv bashke me ekipen e Anestezionit dhe Instrumentareve Kujdestare në Qendren Klinike Universitare të Kosovës, kanë dalur me një apel për qytetarët.

Përmes një postimi në facebook, Berisha ka thënë se rastet serioze veq se kanë filluar për të kërkuar ndihmë.

Ndërsa ka bërë apel që që të jenë të kujdesshëm me femijët gjatë shkrepjës së mjeteve piroteknike.

“Me që jemi kujdestar 24 orë sot dhe rastet me lendime serioze veq kanë filluar të kerkojnë ndihmë, apeloj te të gjithë qytetarët e Kosovës sidomos të prindt që të jenë të kujdesshëm me femijët gjatë shkrepjës së mjeteve piroteknike, sepse pasojat e lendimeve janë serioze dhe të paparashikueshme! Urime vitin e ri ju e familjeve tuaja, festoni me kujdes ju lutem mos të behët kjo datë kujtim i hidhur për ju por festë!”, ka thënë ai.

JU REKOMANDOJMË