Mitrovicasi dëshiron ta martojë një vajzë 15-vjeçare, Policia inicion rast për sulm seksual

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Vajzat e mitura vazhdojnë të jenë viktima të ngacmimeve, sulmeve e dhunës seksuale. E të dyshuarit në shumë raste janë persona të cilët ndonëse janë në dijeni për moshën minorene të viktimave, krijojnë lidhje dashurie dhe intime me to. Për më tepër, ata në shumë raste tentojnë të nisin edhe bashkëjetesën.

Një rast i tillë është zbuluar pasi një person i moshës së rritur nga Mitrovica, dyshohet se ka marrë një vajzë të mitur nga qyteti i Podujevës me qëllim që të bashkëjetojnë.

Sinjali raporton se i dyshuari dhe viktima janë shoqëruar në stacion policor, ku para hetuesve kanë deklaruar se janë në lidhje dashurie që tri vjet dhe dëshirojnë të martohen.

Bazuar në dëshmitë e tyre, ata nuk kanë kryer asnjëherë marrëdhënie seksuale, por kanë pasur puthje mes vete.

Me urdhër të prokurorit, ndaj 20-vjeçarit është iniciuar rasti për veprën penale ‘Sulm seksual’, ndërsa 15-vjeçarja është kthyer te familja e saj në Podujevë.

Të fundit

Europoli dhe sistemi – ETIAS Europoli

Shkruan: Arben Dashevci, njohës i çështjeve të sigurisë Termet kriminalitet, krim, kriminel kanë për të mbetur njësoj për aq sa ka jetë në tokë. Por, metoda...

Lajme të tjera