Mitrovica zgjohet në mungesë të ujit të pijës, Ujësjellësi ka shpjegim

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Mitrovica sot është zgjuar me mungesë të ujit të pijshëm poashtu gjatë mbrëmjes ka pasur mungesë të energjisë elektrike.

Kjo ka shkaktuar edhe mungesën e ujit të pijshëm, me këtë rast Kompania Ujësjellësi Rajonal “Mitrovica” ka njoftuar arsyet e mungesës së ujit të pijshëm.

Më poshtë gjeni njoftimin zyrtar të Ujësjellësit?

NJOFTIM

Per shkak te mungeses se energjise elektrike qe kemi pasur deri je ora 07:00 te mengjesit eshte nderprere furnizimi me uje te pijes. Ne ora 07:00 ka filluar prodhimi dhe pritet qe se shpejti te rikthehet furnizimi me uje te pijes ne tere qytetin e Mitrovices.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera