Mitrovica me më së shumti raste me COVID

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Situata me pandeminë po vazhdon të jetë e qetë, pasi nuk ka asnjë të vdekur dhe janë regjistuar vetëkm 10 raste të reja.


Nga këto 10 raste, 3 janë nga Mitrovica, që është shifra më e lartë në nivel vendi, shkruan “Jepi zë”.

Më pak se Mitrovica ka Prishtina e Kak se Mitrovica ka Prishtina e Kaçaniku me nga dy raste.

Me nga një rast janë tri komuna si Prizreni, Podujeva e Fushë Kosova.

Duhet theksuar se para dy ditësh ka nisur vaksinimi masiv në Mitrovicë, dhe planifikohet të vaksinohet numër i madh i qytetarëve.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera