Mitrovica më së shumti raste me COVID, 4 persona të infektuar

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Situata me pandeminë po shkon duke u relaksuar, dhe në total rastet kanë rënë ndjeshëm.


Por, bie në sy ulja e Prishtinës me raste. Gjatë gjithë kohës kryeqyteti kishte më së shumti raste, ndërkohë që sot i ka vetëm 2, shkruan “Jepi zë”.

Qytetet me më së shumti raste me COVID janë Mitrovica dhe Gjakova, që kanë nga 4 raste.

Pas tyre është Peja dhe Prishtina me nga 2, ndërkohë që gjashtë qytete të tjera kanë vetëm nga një rast.

Duhet theksuar se në nivel vendi janë vetëm 18 raste, ndërkohë që nuk ka asnjë vdekje nga COVID.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera