Mentor Beqiri me shokë, del nesër para gjykatës – akuzohen për tentimvrasje pasi rrahën brutalisht kryeinspektorin

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Nesër në orën 13:30, Mentor Beqiri me shokë do të dalë para gjykatës pasi akuzohen për tentimvrasje të kryeinspektorit të Inspektoratit të Punës në Mitrovicë, Nexhat Fazliu.

Siç thuhet në aktakuzë Behar Halili, Shpëtim Tahiri të nxitur nga Mentor Beqiri kishin tentuar ta privojnë nga jeta kryeinspektorin Nexhat Fazliu i cili kishte qenë duke shkuar në punë, shkruan “Jepi zë”.

Më 29.04.2020 rreth orës 09:05, në udhëkryqin e fshatit Godanc ata e kishin rrahur kryinspektorin Fazliu duke e goditur në kokë dhe në gjithë trupin me stupc bejsbolli dhe mjete të tjera të forta derisa kishte mbetur pa ndjenja.

Mentor Beqirin prokuroria e akuzon se i ka shtyer Behar Halilin dhe Shpëtim Tahirin ta kryejnë veprën në shenjë hakmarrje, pasi që kryeinspektori Nexhat Fazliu kishte gjobitur me 10 mijë euro kompaninë MAB Sh.P.K. me pronar Mentor Beqirin.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera