Më në fund një lajm i mirë: 17 mërgimtarë të lënduar lirohen sot nga Spitali

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Sot do të lirohen nga spitali 17 të lënduar në aksidentin e tmerrshëm në Slavonski Brod të Kroacisë.

Për këtë ka informuar deputetja shqiptare më parlamentin kroat, Ermina Lekaj-Përlaskaj, shkruan Jepi Zë.

Ajo ka thënë se ka kontaktuar me ta në telefon sot në mëngjes për t’u informuar mbi gjendjen e tyre.

Gjithashtu u bë e ditur se nga të lënduarit, një po trajtohet në Zagreb dhe një tjetër në Nova Gradishë.

Ndryshe, Kosova ka shpallur të hënën ditë zie, për të nderuar 10 viktimat e këtij aksidenti që tronditi vendin por edhe gjithë rajonin.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera