Mbi 20% të votave u numëruan, VV-ja po fiton bindshëm në Mitrovicë – ka 63%

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Lëvizja Vetëvendosje është duke fituar bindshëm edhe në komunën e Mitrovicës.


Partia e Albin Kurtit po i shkel të gjitha partitë në këtë komunë deri tani kur janë numëruar saktësisht 25.26% të votave, pasi prin me 63.52%.

Pas saj renditet PDK-ja me 22.55%, kurse LDK-ja po pëson debakël pasi ka deri tani vetëm 6.76% të votave.

Kujtojmë se kjo komunë drejtohet nga Agim Bahtiri qe dy mandate. Ky i fundit tani është pjesë e Vetëvendosjes, pasi më parë ishte pjesë e AKR-së.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera