Lista “Guxo” e Vjosa Osmanit ndahet nga VV-ja e Albin Kurtit

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Lista ‘Guxo’ e Vjosa Osmanit dhe Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit, dega në Ferizaj, do t’i ndajnë rrugët në zgjedhjet e ardhshme lokale që do të mbahen në vend.

Burime të mirëinformuara kanë thënë se lista ‘Guxo’ më mbledhjen e shtabit në Ferizaj që është mbajtur ditën e djeshme (e hënë, 5 korrik), kanë votuar unanimisht që kjo listë të garojë e vetme në zgjedhjet lokale.

“Ata tashmë kanë nisur procedurat për regjistrimin e tyre si listë e pavarur. Për hapat e tjerë, shumë shpejtë pritet të dalin me njoftime publike”, i ka thënë burimi Periskopit.

Më herët, ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka deklaruar se Lista ‘Guxo’ e Vjosa Osmanit do të regjistrohet si parti në vete dhe nuk do të shkrihet në Lëvizjen Vetëvendosje.

Kujtojmë se zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor, për të cilat ende nuk janë konfirmuar kandidatët, ani pse kanë edhe pak kohë.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera