LDK-ja e Mitrovicës thonë se janë gati për ta dhënë kontributin për fitore

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Kryetari Degës së LDK-së në Mitrovicë, Safet Kamberi, ka mbajtur mbledhjen e radhës me anëtarët e Kryesisë së Degës dhe kryetarët e nëndegëve të LDK-së në Komunën e Mitrovicës, në të cilën është folur për aktivitetet e deritashme të nëndegëve dhe strukturave të LDK-së lidhur me përgatitjet për zgjedhjet për Kuvendin e Kosovës që do të mbahen më 06 tetor të këtij viti.

Fillimisht kryetari Kamberi tha se ka një interesim të jashtëzakonshëm të anëtarësisë së LDK-së për këto zgjedhje, pasi që LDK-ja si asnjëherë deri tash pas vdekje së kryetarit historik Dr Ibrahim Rugova ka arritu të ketë një unitet të plotë dhe të ketë një kandidat për kryeministër të Kosovës, të cilin e ka kërkuar vet anëtarësia e LDK-së.

Kryetari Kamberi, kërkoi nga kryetarët e nëndegëve dhe anëtarët e Kryesisë, që akoma të shtojnë mobilizimin dhe përkushtimin e tyre për angazhim dhe punë me anëtarësinë e LDK-së në Mitrovicë.

Në takim ishin edhe kandidatët për deputetë nga kjo parti, Kujtim Prekazi, Flutura Beka dhe Fahri Uka.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera