Largohet flamuri serb nga Kodra e Zveçanit

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Prej disa vitesh, nga e gjithë Mitrovica dukej flamuri serb që ishte vendosur në Kodrën e Zveçanit.


E nga sot, sipas dëshmitarëve, ai flamur nuk po shihet në pikën më të lartë të veriut, shkruan “Jepi zë”.

Dëshmitarët edhe kanë sjellë edhe fotografi, ku shihet kjo kodër pa flamuj. Sipas tyre, flamuri është hequr sot.

Por, ata nuk kanë treguar për arsyen e largimit. Nuk dihet nëse fryma e fortë që preku rajonin ditët e fundit, apo dora e njeriu ka bërë që flamuri serb të hiqet.

Sidoqoftë, veriu i Mitrovicës është i mbushur me flamuj të Serbisë, nga qytetarët serbë që nuk njohin shtetin e Kosovës.

Madje, flamuri i vendosur në Kodrën e Zveçanit, ishte bërë temë shpesh. Atë kishin provuar ta largonin para disa vitesh, mirëpo serbët kishin vendosur një edhe më të madh.

Duhet theksuar se nga ajo Kodër e lartë, duken disa Komuna. Duke nisur nga Zveçani, Zubin Potoku, Mitrovica e Veriut, Mitrovica e Jugut si dhe një pjesë e Vushtrrisë.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera