Labi ndan nga 2000 euro për Thaçin, Veselin e të tjerët – 12 mijë në total

Publikuar më:

Ish-deputeti dhe këngëtari Labinot Tahiri ka njoftuar se ka ndarë nga 2 mijë euro për ish krerët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë.


Nga 2 mijë euro do të deponohen të hënën në fondin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit, Nasim Haradinajt e Hysni Gucatit, ka bërë të ditur Labi.

Labi ka thënë se duhet të kontribuohet për vlerat e luftës.

“Se a dalin të pa fajshëm për luftën e Kosovës, duhet te dalin, por a dënohen apo jo nuk e di, neve na duhet të kontribojmë për vlerat e LUFTËS”, ja shkruar ndër të tjera Labi.

Postimi i plotë:

NGA 2000€ për fondet e çlirimtarëve!

Vazhdojmë…!

Tê dashur qytetarê, zgjedhjet janê kryer dhe tani duhet ti kthehemi realitetit që ka të beje me njerëzit që kontribuan me rininë e tyre për Kosovën e ÇLIRUAR.
Se a dalin të pa fajshëm për luften e Kosovës, duhet te dalin, por a denohen apo jo nuk e di , neve na duhet të kontribojmë për vlerat e LUFTËS.
Ne ditën e hëne, do ti deponojmë në fondin e tyre nga 2000€

Pra pêr komandanin e luftës, z. Hashim Thaqin me shokët:
Jakup Krasniqi
Rexhep Selimi
Kadri Veseli
Nasim Haradinaj
Dhe z. Gucatin

Atje, nuk i ka qu shqiptari, por SERBIA ME SHKINII…!

Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë.

JU REKOMANDOJMË