Labi konfrontohet me Policinë në lokalin ku po këndonte: Kadale me atë bateri se qorr nuk jam

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, këngëtari Labinot Tahiri është konfrontuar me zyrtarë të Policisë së Kosovës në një lokal ku ai ishte duke kënduar.

Policia e Kosovës ka ndërhyrë në lokal për të ndërprerë punën pasi nuk po respektoheshin masat anti-Covid.

“Mos ma lësho baterinë se s’jam qorr – kam respekt për juve, e dini fort mirë. Çdo polic i Kosovës dhe i Shqipërisë sa herë ka pasur nevojë për Labinot Tahirin kam dalur në borë e në shi. Më mirë është me u kënaq edhe 10 minuta. Ne e respektojmë ligjin edhe juve, zoti ju bekoftë juve se ju e keni punën më të vështirë. Edhe 10 minuta e përfundojmë, veç me ma ndalë mikronin se meritoj. 10 minuta, unë i pari dalë”, u shpreh Labinot Tahiri ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës.

 

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera