Kuvendi vendos: Val Deçani do bëhet “Qytetar Nderi” i Mitrovicës e Lindrit Misini “Nderi i Qytetit”

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Në muajin janar Mitrovica dhe gjithë Kosova u trondit nga vdekja e Nazlije Sherifiti. Ajo priste t’i bëhet transplant i veshkës.


Një djalosh i ardhur nga Zvicra por nga qyteti i Deçanit kishte shprehur dëshiren të ia dhurojë veshkë e vet. Valmir Aliçkaj tashmë kishte filluar edhe procedurat për kontrollimet mjekësore.

Poashtu në këtë aksion ishte i përfshirë edhe humanisti mitrovicas Lindrit Misini, i cili për një afat rekord kishte mbledhur sasi të madhe të parave, për ndihmë Nazlijes, 19 vjeçare.
Misini ka ndihmuar edhe shumë raste tjera, e poashtu njihet edhe kontribues i madh në sportin mitrovicas.

Për këto vepra të mëdha të këtyre dy figurave të respektuara, Komuna e Mitrovicës do t’i nderojë me tituj të qytetit.

Valmir Aliçkaj do shpallet “Qytetar Nderi” i Mitrovicës e Lindrit Misini “Nderi i Qytetit”, ky propozim erdhi nga asambleisti Remzi Rrahmani, ndërsa votimi do të bëhet në seancën e ardhshme.

- Advertisement -

Të fundit

COVID-i s’ka të ndalur në Mitrovicë, 33 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera