Kush është personi nga Mitrovica që votoi 71 herë në zgjedhjet e vitit 2017 

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyrë afatin për regjistrimin e subjekteve politike për kandidaturë deri më 22 mars, në vend të 18 marsit sa ishte paraparë fillimisht, për zgjedhjet për kryetarë të komunave të Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Leposaviqit dhe Zubin Potokut, që pritet të mbahen në muajin prill.

Aleksandar Arsenijeviq nga Iniciativa “Mbijetesa Serbe” ka thënë se Mitrovica në të kaluarën ka pasur legjenda të sportit, basketbollit, muzikës, xhazit, artistë, profesorë.

Ndërkaq legjendat e sotme, sipas tij, janë si puna e  D.T., i cili ka votuar 71 herë brenda një dite në zgjedhjet e vitit 2017.

“Ky është një legjendë e sotme. Person i respektuar, i ka 3 vende pune, i ka të gjitha. Çuni në fjalë i ka merituar këto të mira, meqë ka qenë në gjendje të votojë 71 herë brenda ditës, nga një klasë në tjetrën. Madje, legjenda e tij thotë se ai nuk del fare nga vendvotimi, ai vetëm sillet andej dhe voton, i shmanget rrezikut duke ndërruar xhaketën, e kështu me radhë. Ky është realitet, ne e kemi parë këtë”,  ka thënë Arsenijeviq.

Të fundit

Europoli dhe sistemi – ETIAS Europoli

Shkruan: Arben Dashevci, njohës i çështjeve të sigurisë Termet kriminalitet, krim, kriminel kanë për të mbetur njësoj për aq sa ka jetë në tokë. Por, metoda...

Lajme të tjera