Kurti: Jam i bindur që po të ishte këtu Bedri Hamza nuk do ta propozonte tërheqjen e Trustit

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Kryeministri Albin Kurti ka replikuar me deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiu rreth nismës për tërheqjen nga Trusti.

Kurti e ka theksuar se nuk ka kuptim që deputeti Haxhiu me profesion fizioterapeist të propozojë një nismë ekonomike, shkruan Jepi zë.

Kryeministri u shpreh i bindur se po të ishte në Kuvend Bedri Hamza, nuk do ta propozonte një nismë të tillë.

“Unë jam i bindur që po të ishte këtu deputet Bedri Hamza, nuk do ta propozonte. Jam i bindur që nuk është e rastësishme që në emër të LDK-së nuk folën as Avdullah Hoti, as Hykmete Bajrami as Lumir Abdixhiku. Po ta kanë lënë ty këtë punë. Fizioterapisti, me doktoraturë të propozojë tërheqjen e Trustit”, tha Kurti.

Të fundit

Lajme të tjera