Ku është zhdukur Armend Muja?!

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Nuk kishte ditë që nuk vizitonte Mitrovicën gjatë fushatës zgjedhore, qytet që edhe i solli i fitoren në zgjedhjet e 14 shkurtit.


Avazin e vizitave në Mitrovicë, Armend Muja e pati vazhduar edhe pas zgjedhjeve me arsyetimin se po takon votuesit e tij, shkruan “Jepi zë”.

Por, për shumëkënd kjo ishte nisje e fushatës për t’u kandiduar për kryetar të Mitrovicës nga partia e tij e re.

Për gati dy muaj, Muja shihej shpesh në Mitrovicë, duke takuar shumë njerëz brenda ditës, e sidomos zyrtarë të VV-së.

Mirëpo, tani janë bërë një muaj që qytetarët mund ta shohin vetëm në TV deputetin Armend Muja, edhe atë duke folur shkurt në Kuvend.

Gazeta “Jepi zë” mëson se ai ka ndalur takimet që i mbante me strukturën e VV-së në Mitrovicë, dhe nuk po shihet në qytet.

Ani pse në çdo emission ku u pyeste për kandidaturë nuk e mohonte, Muja siç shihet ka bërë një manovër prapa, duke lënë të kuptohet që po shqyrton tërheqjen.

Krejt çka dihe deri tash, është se VV-ja po i shqyrton kandidaturat për kryetar të Mitrovicës, dhe ka qenë pikërisht “Jepi zë” që kishte raportuar para më shumë se një viti se Armend Muja do të jetë kandidat i VV-së për kreun e Mitrovicës.

- Reklama -

Të fundit

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...

Lajme të tjera