Kthehen shëndosh e mirë gjimazistët mitrovicas, nuk rrezikuan pasi banesat kanë nisur të çahen

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Dje Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm me epiqender në Durrës, në të cilin qytet ndodheshin edhe gjimnazistët e “Frang Bardhit”.


Menjëherë ishte shfaqur shqetësimi nga prindërit për fëmijët e tyre, edhe pasi ata kishin lajmëruar se janë mirë.

“Jepi zë” kishte informuar për shqetësimin e prindërve të gjimnazistëve, të cilët kërkonin informacione nga Komuna dhe shkolla.

Sidoqoftë, për fat të mirë, sot gjimnazistët janë kthyer në Mitrovicë shëndosh e mirë.

Kthimi i tyre u bë një ditë më herët se ç’kishin planifikuar, pasi ishte shfaqur rreziku nga disa objekte që kishin nisur të çahen.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera