Kryeministri Albin Kurti e merr vaksinën anti-Covid

Publikuar më:

Kryeministri Albin Kurti u vaksinua pasditen e sotme para kamerave në nisje të fushatës të vaksinimit anti-COVID në Kosovë.


Kurti vaksinën e mori në sallën “1 Tetori” në ora 16:45, dhe kështu zyrtarisht nisi procesi i vaksinimit anti-Covid në vendin tonë.

Më pas ineksionin e imunizimit ndaj virusit do ta marrin mjekët e vijës së parë të frontit anti-Covid.

Ministri Arben Vitia ka bërë të ditur se vaksinimi do të fillon në Klinikën Infektive.

Kujtojmë se mbrëmë mbërritën dozat e para të vaksinës anti-Covid, gjithsej 24 mijë vaksina.

JU REKOMANDOJMË