Kryeministri Albin Kurti e merr vaksinën anti-Covid

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Kryeministri Albin Kurti u vaksinua pasditen e sotme para kamerave në nisje të fushatës të vaksinimit anti-COVID në Kosovë.


Kurti vaksinën e mori në sallën “1 Tetori” në ora 16:45, dhe kështu zyrtarisht nisi procesi i vaksinimit anti-Covid në vendin tonë.

Më pas ineksionin e imunizimit ndaj virusit do ta marrin mjekët e vijës së parë të frontit anti-Covid.

Ministri Arben Vitia ka bërë të ditur se vaksinimi do të fillon në Klinikën Infektive.

Kujtojmë se mbrëmë mbërritën dozat e para të vaksinës anti-Covid, gjithsej 24 mijë vaksina.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera