Krasniqi për VV-në: Pensionistëve ua zvogëluan penzionet, ndërsa serbëve po ua paguajnë rrymën

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Për votimin në Kuvendin e Kosovës që i hap rrugë pagesës së 11 milionë eurove për rrymën e shpenzuar të serbëve të veriut të vendit ka reaguar deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rrezarta Krasniqi.

Krasniqi përmes një fotografie ku shihen deputetë të VV-së duke ngritur dorën për votimin në Kuvend, ka shkruar se sot janë bërë bashkë LVV dhe Lista Serbe për t’ua paguar 11 milionë euro rrymë serbëve të veriut.

“Kjo fotografi e shpërfaq më së miri fytyrën e vërtetë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Kryeministrit Kurti. ” ka shkruar Krasniqi.

“Sot u bënë bashkë me Listën Serbe për t’i ndarë 11 milionë euro për t’ua paguar rrymën e serbve në veri të vendit. Pensionistëve ua zvogëluan pensionet, derisa serbve po ua paguajnë rrymën. ” ka shkruar në fund Krasniqi.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera