Konjufca pyetet a mund të bëjë VV koalicion me PDK, thotë se nuk e përjashton që VV të mos i marrë 50% në 2025

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka folur rreth një koalicioni të mundshëm të Vetëvendosjes me Partinë Demokratike të Kosovës.

Konjufca tha se VV-ja është zhgënjyer totalisht me koalicionin që kishte bërë më LDK-në në mars të vitit të kaluar.

Ai tha se PDK kishte qenë më parimore pasi nuk kishte hyrë farë në qeverisje.

“Nuk është lajm i keq për arsye se mendoj që ajo që ka ndodhur në mars të vitit të kaluar na ka shpërfaq iluzonet që I kemi pasur për LDK-në. Ajo që ndodhi me një grup të udhëhequr prej Isa Mustafës, ishte një tush I ftohtë por edhe më zhënjyese se një tush I ftohtë”, tha Konjufca në T7.

“Jo ma e mirë, por nuk bën me hy në iluzone të dallimeve më. PDK ka qenë më parimore, nuk hyri në qeverisje hiç. Unë nuk e di qysh shkon historia njerëzore, por mundet me ndodh, nuk e përjashtojë mundësinë që VV në 2025 nuk i merr 50 %. Kosova mundet me hy në ciklin e ardhshëm zgjedhor ne një koalicon të partive politike”, shtoi ai.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera