Konfirmohet raportimi i “Jepi zë”: Nipi i kolonelit Ahmet Krasniqi, kalon në PDK

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Sot gjatë ditës “Jepi zë” raportoi se nipi i kolonelit Ahmeti Krasniqi, Aziz Krasniqi, do të kalojë në partinë e Kadri Veselit.


E kjo gjë u konfirmua sonte, me një takim që u mbajt në orët e mbrëmjes në fshatin Zhilivodë të Vushtrrisë.

Ka qenë Hisen Berisha ai që ka konfirmuar kalimin e Krasniqit, për të cilin u tha se shërbeu si urë lidhëse në mes të PDK-së dhe familjes Krasniqi, me të cilët ka lidhje.

Ndërkohë, këtë ngjarje e ka komentuar ish-komandanti i Koshares, duke thurur fjalë të mëdha për familjen Krasniqi dhe për planin për të ardhmën.

“Historikisht dajt’ e Krasniqes janë ken’ në krye të rreshtit të shqiptarëve për të mbrojtur Kushtetutën e Republikës së Kosovës. Si gjithmonë në historinë tonë të lavdishme, edhe sot e në histori këtij rreshti, do t’i prijnë familjet emblemë që me gjakun e tyre i shkruan shkronjat e fjalës Liri! Burrnia që po tregoni Ju ka me u vlersue naltë nga historia. Ua paçim borgj e dalshim faqebardhë!”, ka thënë Berisha.

Sidoqoftë, edhe kalimi i komandantit Berisha në partinë e Kadri Veselit u komentua shumë, sidomos pasi ai kritikoi ashpër LDK-në, të cilës i kishte takuar heroi Ahmet Krasniqi./Jepizë.com

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera