Komuna e Mitrovicës do të jap nga 50 euro për çdo person të infektuar

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Kuvendi Komunal i Mitrovicës ka vendosur që të infektaurve me COVID t’u jap nga 50 euro.


Kjo do të bëhet për të ndihmuar në harxhimet që të infektuarit kanë për trajtim, shkruan “Jepi zë”.

Vendimi që ndihmon qytetarët u mor pak më herët në mbledhjen e Kuvendit Komunal të Mitrovicës.

Duhet theksuar se në një anketim të “Jepi zë”, shumica e qytetarëve shprehën mendimin se Komuna duhet të ndihmojë të prekurit nga COVID.

Ndryshe, një vendim të ngjashëm e ka marrë edhe Komuna e Prishtinës ditë më parë.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera