Këta janë emrat e 50 policëve dhe doganierëve që u arrestuan sot për korrupsion

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Inspektorati Policor i Kosovës sot në koordinim me Prokurorinë Speciale zhvilluan një mega aksion, ku rezultoi me 50 zyrtarë të arrestuar, 48 policë dhe dy doganierë.

Sinjali ka mësuar emrat e të arrestuarve në operacionin e quajtur “Pika” i cili u realizua në Gjakovë dhe Prizren.

Të arrestuar në këtë aksion janë edhe komandanti i policisë kufitare në pikën Qafë Morinë, Ramiz Ahmeti, dhe ai i pikës kufitare në Qafë Prush, Xhavit Lokaj.

Më poshtë gjeni emrat:

Benon Këpuska
Uran Mati
Artan Thaçi
Kreshnik Arllati
Afrim Deda
Gëzim Hoxhaj
Osman Smaljaj
Gjemë Hadëgjonaj
Haki Dobraj
Ahmet Kasumaj
Gzim Turkaj
Hysen Hasani
Mërgim Bekaj
Ramiz Ahmeti
Ismet Deva
Agron Bejtullahu
Enis Tortulla
Isa Ibrahimi
Sami Hajdari
Mehmet Mangjuka
Gzim Shabani
Demë Lokaj
Ahmet Shabani
Isa Dobraj
Fatmir Sadiku
Besim Lokaj
Agim Hadërgjonaj
Xhevdet Haklaj
Xhavit Lokaj
Senat Zherka
Shaqir Krasniqi
Labinot Morina
Avdi Perolli
Mal Berisha
Hamëz Puka
Gani Ahmeti
Rasim Tolaj
Bekim Bërdyna
Fazli Gjonbalaj
Skënder Meta
Kadri Selmanaj
Lush Himaj
Ismet Tahiraj
Mehdi Ukshini
Bardhec Berisha
Farkë Kumaxhuni
Burim Kajtazi
Kolë Biblekaj
Avni Ahmeti
Blerim Gjiha

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera