Kërkoi të bëhej drejtor i Urbanizmit dhe Hamza nuk pranoi, arsyeja përse Safet Kamberi refuzoi koalicionin me PDK-në

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Lidhja Demokratike e Kosovës ishte në bisedime të shpeshta me Bedri Hamzën për të krijuar koalicion, por në fund ai dështoi.

“Jepi zë” mëson se arsyeja e dështimit të koalicionit ka qenë caktimi i drejtorive.

Sipas informacioneve brenda LDK-së, Kamberi kërkoi drejtorinë e Urbanizmit, të cilin propozim nuk e pranoi Bedri Hamza.

Mësohet tutje se në takime LDK-së i janë propozuar Drejtoria e Inspekcionit, Mirëqënies Sociale dhe disa drejtori të tjera, të cilat nuk i ka pranuar Kamberi.

Sidoqoftë, kjo u bë arsyeja që marrëveshja dështoi dhe LDK-ja e bojkotoi seancën. Por, jo të gjithë u bindën.

Armend Agolli dhe Xhyljeta Imeri morën pjesë në seancë dhe mundësuan kuorumin për zgjedhjen e kryesuesit.

LDK-ja ndërkaq, sot thirri një mbledhje urgjente ku u kritikua asamblistja Xhyljeta Imeri për pjesëmarrje në seancë. Agolli i “shpëtoi” kësaj kritike të kryesisë.

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera